Můj článek v RUŠnovinách

28.09.2020

Podrobněji o mém životě - proč jsem se odstěhovala z pohodlného městského života, jak jsem se dostala k metodě RUŠ, co mě baví a naplňuje... Článek z dubna 2020

Ahoj Kačenko, jak se ti daří?

Když tyto řádky píšu, tak kolem nás řádí koronavirus a mě těší, že i přesto můžu říct, že se mám krásně. Užívám si každého dne :).

Představíš se čtenářům - kdo jsi a čemu se profesně věnuješ?

Jsem máma dvou dětí, vedu penzion Slunečnice, mám dětskou taneční skupinu Stream Dance a jsem terapeutka a asistentka metody RUŠ.

Začneme Slunečnicí - tak se jmenuje váš rodinný penzion, který spolu se svým mužem Romanem spravujete. Jak tento nápad vznikl? Jak jste začínali? Napiš nám o tom.

Tento nápad vznikl v roce 2006, kdy jsme občas organizovali nějaké kurzy pro Karlíka (tehdy dělával kurzy různě po republice, ještě to asi nebyla ani RUŠka, ale regrese spojené s Dikšou) a my zjistili, že není jednoduché najít penzion, kde by takovéto kurzy mohly probíhat (aby byl v přírodě, měl společenskou místnost, byli jsme tam sami atd). A tak vznikl nápad, pořídit si svůj penzion, kde by byl prostor na tyto "duchovní akce". Roman tehdy už dlouho zvažoval odstěhování z Brna do přírody, kde by se mohl realizovat (dělá okrasné zahrady) a mě tehdy ta myšlenka "totální změny" úplně nadchla. Dnes už vím, že to bylo pod haldou velkých bloků a snaze před nimi někam utéct :D. No a jak všichni víme, sami před sebou nikam neutečeme,...takže to na mě zde začalo těžce dopadat. Dnes už se tomu směju, ale tehdy mi bylo ouvej. Penzion byl starý, potřeboval rekonstrukci, na kterou jsme neměli. Bydlení tu nebylo příjemné (zima, samota..). Do toho se nám narodila Barunka a s Romanem jsme se nonstop hádali. Byla jsem na dně. Nezbývalo nic jiného než čistit, čistit a čistit...

A dnes - jak Slunečnice vzkvétá a jak vás to baví? Splnil se váš záměr? Je život na Slunečnici slunečný ?

Dnes to tu miluji! Jsem neuvěřitelně vděčná za to, na jak krásném místě mohu žít. Už šest let bydlíme v domečku kousek nad penzionem, takže my i klienti máme své soukromí. Penzion se nám před dvěma lety podařilo zrekonstruovat a myslím, že je krásný a útulný. Máme plno, konají se zde různé pobyty pro rozvoj osobnosti, jóga, krásné svatby, lidi se vrací a jsou spokojeni. Když tu děláme RUŠvíkendy a sedíme s Pavlínkou Hruškovou na terase, tak se pokaždé zasmějeme při vzpomínce na naše první společné čištění na R2, kdy jsem jí řekla "Ty jsi dobrá, prosím Tě, pojď mi pomoct vyčistit tu mojí starou barabiznu" :)))). Ach, díky za RUŠku... Už to není stará barabizna.

Působíš také jako terapeutka a asistentka Metody RUŠ. Proč to děláš? Co ti to přináší (odnáší)?

RUŠka mi změnila život a já jsem ráda, že mohu dávat lidem možnost si ho také změnit. Pro mě je to styl života, je mnou už za tu spoustu let prostě "prorostlá" J. I teď v době koronaviru si zase uvědomuji, jak je to tak úžasný a rychlý nástroj, na zbavení se nepříjemných pocitů. Takže mi to přináší pocit klidu a lásky a v neposlední řadě také několik skvělých a opravdových přátel.

Jak jsi se dostala k RUŠce? Co bylo tvým prvním impulzem přihlásit se na první kurz R1? Čím je pro tebe Metoda RUŠ?

Moje mamka viděla Karlíka někde v časopise. Já měla tehdy měla problémy se zády (vyhřezlá ploténka, doktoři radili operaci a vyhrožovali vozíčkem) a musela jsem přestat závodně tancovat. Jela jsem tedy k němu na terapii a moc mi to pomohlo (tancovala jsem dál a stále tancuji :)). No a u RUŠky jsem už zůstala. Nevím přesně, proč jsem jela na první kurz. Tehdy byly kurzy ještě sedmidenní. Potom jsem měla na nějakou dobu pauzu, rodila jsem a kojila děti :))). Do nového systému jsem nastoupila potom až v roce 2014.

Jak tvé vnitřní proměny vnímala rodina a jak na ně reagovala?

Tak, jak já jsem se čistila, tak se rodina proměňovala v ideální :D. Ale jinak, Roman tomu byl vždycky příznivě nakloněn. Karlíka s Evičkou má moc rád, považuje je za naše blízké přátelé, a protože vždycky viděl, že mě to pomáhá, tak mě v tom podporoval. Moje maminka s přítelem jsou také RUŠáci, takže v tomto směru jsme všichni stejně naladění.

Jaký největší problém nebo zátěž sis pomocí RUŠky vyřešila a dnes to máš jinak?

Manželství a vztah k penzionu. Vlastně vztah k celému svému životu. Jsem denně vděčná, dříve jsem prožívala neustálou beznaděj. Můj zásadní program byl, že je život strašně těžký... a tak takový také musel být...

S mužem Romanem máte dvě děti. Na podzim 2019 jste se společně účastnili kurzu pro Děti a jejich rodiče. Změnilo se ve vaší rodině něco?

S Barunkou od malička čistíme, když se něco vyvrbí. Vždycky tomu byla docela otevřená a ví, že jí to pomáhá. Když se otevřel kurz pro děti, tak jsem jí o tom řekla. Chtěla, byla nadšená, že se tam může jet podívat. Roman v té době začal trénovat malé kluky baseball (kdysi to také hrával závodně), ale náš Kubík ("pro kterého to dělal") nechtěl hrát. Bojovali spolu a ani jeden nevěděli kudy kam. Roman je docela pohodář, vždycky jsem říkala, že on má takovou nějakou svoji "RUŠku", díky které se umí se vším vypořádat, ale tentokrát si s tím neuměl poradit. Nojo, děti nás umí "restnout" :). Tak se poprvé i on rozhodl jet na kurz. Bylo to moc bezva. Bája si tam počistila vztah s bráchou a je vidět, že i když se spolu někdy hádají dál, tak už jí to tak nedostává. Také kamarádky jí trápily a minulý týden tu měla oslavu s 12ti kámoškama. Roman si tam také něco zpracoval a Kubíka už baseball baví!! Fakt jsou teď parťáci. Na tréninky i na zápasy se hrozně těší. A nejlepší na tom je, že i Kuba, který tam moc spolupracovat nechtěl (což je jasný, jediný tam nejel dobrovolně ;)), tak nedávno, když měl nějaký spor s kamarádem ve škole, tak sám od sebe si to popřijímal a poplakal si. Je vidět, že to tam všechno vnímal a nasával.

Používají tvé děti RUŠku v běžném životě? A Roman (v rámci Kurzu pro děti a jejich rodiče jakožto neRUŠáček RUŠku ochutnal a naučil se základy čištění vztahu)?

Ano, jak jsem psala, používají. Vidí, že to používám já a tak mě možná i kopírují. Ví, že pokud jim něco vadí, tak je to jejich problém a pokud chtějí, tak jim to pomůžu zpracovat. Někdy samozřejmě nechtějí, ale to nevadí, všechno má svůj čas a je to hlavně jejich život.

Co kromě Slunečnice, RUŠky a své rodiny miluješ? Co tě baví a proč?

Miluji sport - lyžování, jógu a nejvíc tanec. V mládí jsem tančila moderní, skupinový tanec. Jezdili jsme na soutěže, byli jsme poměrně úspěšní a moc ráda na tu dobu vzpomínám. Proto jsem udělala taneční skupinu pro děti tady, v Dolních Loučkách. Baví mě to s nimi, jsou fajn parta, užíváme si každý trénink. Těším se, až zase budeme moct vyrazit na soutěže a vystoupení.

Co vzkážeš čtenářům na závěr?

Žijte svůj ideálně šťastný život. To že jste se vydali na kurz je skvělý začátek. Je potřeba být k sobě upřímní a jít do sebe. Dávat si správné záměry, někdy vyšší a někdy zase konkrétnější, na které "vidíte". Každý si tvoříme svůj život a to do slova a do písmene. Budu se těšit, že se potkáme někde na kurzu